Klinički centar Univerziteta u Sarajevu upućuje iskrene čestitke Sveučilišnoj kliničkoj bolnici Mostar, menadzmentu, ljekarskim timovima i medicinskom osoblju povodom uspješno izvedene prve transplantacije bubrega u ovoj zdravstvenoj ustanovi.
Ovaj uspjeh predstavlja važan korak u razvoju transplantacijske medicine u Bosni i Hercegovini i potvrdu da domaći zdravstveni sistem raspolaže stručnim kadrom sposobnim za izvođenje najsloženijih medicinskih procedura.
Posebno je značajno da se transplantacijski programi razvijaju u što većem broju zdravstvenih ustanova, kako bi ova vrsta liječenja bila dostupnija pacijentima i njihovim porodicama širom Bosne i Hercegovine.





